Zajęcia sportowe dla dzieci, czy to dobry pomysł?

Niestety większość dzieci coraz więcej czasu spędza przed ekranami telewizorów oraz komputerów niż na świeżym powietrzu lub po prostu aktywnie spędza czas. My dorośli powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny w rozwoju dziecka jest ruch. Może nie teraz, gdy dzieci są małe, ale w późniejszym etapie, brak ruchu może negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Coraz więcej dzieci cierpli na problemy z wadami kręgosłupa. Aby nie dopuścić do problemów zdrowotnych, postawny na sport i aktywne spędzanie wolnego czasu.

 

Czy akrobatyka sportowa jest dla każdego?

Każdy kiedyś zaczyna, początki bywają trudne, ale zajęcia z akrobatyki to idealne przygotowanie do innych ćwiczeń. Dzięki akrobatyce można poprawić swoją kondycje, koordynację oraz zdolności motoryczne. Akrobatyka to połączenie przyjemności ze skakania z nauką elementów akrobatyki. W akrobatyce bazuje się na ćwiczeniach gimnastycznych oraz ogólnorozwojowych. Zajęcia w naszym parku trampolin prowadzi Mistrzyni Polski skokach na ścieżce Agnieszka Bałko oraz trener Patrick Sokołowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilość ruchu naszych dzieci jest w większości przypadków obradza mała. Gdy pogoda dopisuje, a za oknem świeci słońce, nie trzeba namawiać naszych pociech do wyjścia z domu, ale gdy pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, najlepszym sposobem na nudę, okazuje się być gra na komputerze lub sprawdzanie najnowszych wiadomości na smartfonie i wtedy na pomoc rodzicom, którzy nie maja pomysłu, jak zorganizować swoim dzieciom aktywnie czas wolny, przychodzimy My i trampoliny :)Warto zaszczepić w dziecku miłość do sporu, to na pewno zaowocuje w jego dorosłym życiu. Zajęcia sportowe mogą być doskonałą zabawą, a nie niemiłym obowiązkiem.

Jakie zajęcia dla dzieci wybrać?

Trzeba się dobrze zastanowić jakie zajęcia wybrać, aby nie zniechęcić dziecka do sportu. Jest wiele opcji dostępnych obecnie na rynku. Każdy rodzic zna najlepiej swoje dziecko i powinien wiedzieć co będzie najlepszego dla swojej pociechy. Sport to przede wszystkim powinna być dobra zabawa, ale jeśli zapisujemy dziecko na indywidualne zajęcia sportowe pod okiem trenera lub w grupie, to powinniśmy mieć świadomość tego jak nasze dziecko reaguje na kontakt z nauczycielem oraz podporządkowanie się określonym zasadom i obowiązkom, bo takie na zajęciach będą obowiązywać. Najlepszą metodą jest eksperymentowanie, jeżeli stać nas czasowo i finansowo, aby dziecko poznało jak najwięcej dyscyplin, to pozwólmy mu na to, wtedy poznamy predyspozycje naszej pociechy. Dowiemy się co sprawia mu przyjemność, a co będzie go nudziło lub wręcz narażało na stres. Nie każde dziecko jest stworzone do pracy w grupie, niektóre dzieci maja cechy, które predysponują go mniej lub bardziej do sportów indywidualnych. Na początku musimy wspierać i motywować malucha, aby szybko się nie zniechęcił, ponieważ nie każda dyscyplina jest dla wszystkich. Obserwujmy dziecko, nie naciskajmy na nie, jeśli widzimy, że coś jest nie tak, najważniejsze, żeby rozmawiać i dowiedzieć co co dziecku sprawia przyjemność.

Zapraszamy!
ul. Zielona 27
33-300 Nowy Sącz
500 29 27 27
kontakt@jumpmania.pl