Niestety piękna złota jesień nas opuściła, co wskazuje na nieubłaganie zbliżanie się zimy. Pierwsze mrozy już miały swój debiut – oznacza to, że w samochodzie trzeba zmienić opony, z szafy wydobyć  ciepłe swetry oraz pomyśleć o rozrywce na długi wieczory.

Kulinarne sposoby na zimno

Panująca pora roku jest szczególnie uciążliwa dla tych, którzy kochają lato i słońce. Krótkie dni, częste opady deszczu oraz brak promieni najjaśniejszej gwiazdy sprawia, że trudniej się uśmiechać i cieszyć się życiem. Jeśli niechętni jesteście do wychodzenia z domu, poradzimy Wam w kilku sposobach, jak skutecznie się rozgrzać. Zalecamy jednak by ciepły kocyk i kakao nie stały się jedyną jesienną atrakcją 😉
Jednym ze skutecznych i do tego smakowitych sposobów jest gorąca, jesienno-zimowa herbata. Przygotowanie jej nie zajmuje wiele czasu, a smak możesz dobrać według własnych upodobań. Rozgrzewającej herbacie sprzyjają goździki, imbir, cynamon, pomarańcza, domowej roboty syrop np. malinowy, a także miód i cytryna. Kolejnym ze smakowitych sposobów jest ciepła zupa, jednak na jej zrobienie potrzeba już nieco więcej czasu – rozgrzać może samo jej przygotowanie.
Ważne jest, aby jeść duże ilości białka, gdyż ciało na wchłonięcie białka potrzebuje znacznie więcej energii, co za tym idzie – podnosi się jego aktywność i temperatura.
BONUS: domowym, choć nie kulinarnym sposobem na radzenie sobie z zimnem jest także aromaterapia – najlepiej podczas ciepłej kąpieli. Doraźnym sposobem ogrzania ciała jest też ciepły koc, relaks przy kominku lub przytulanie się z kaloryferem.

Zabezpieczenie się przez zimnem

Aby nie narażać się na gwałtowną zmianę temperatury, należy pamiętać m.in. o tym, by długo nie pozostawać  w pomieszczeniu będąc „grubo ubranym” oraz by temperatura panująca w domu nie była przesadnie wygórowana.
W chłodne dni warto ubierać się na cebulkę, gdyż kilka warstw odzieży pozwoli na bezproblemowe dostosowanie ubioru do otoczenia – będzie Ci ciepło na zewnątrz oraz spokojnie możesz zdjąć dodatkowy polar wchodząc np. do sklepu czy pracy.
Każdy zmarzluch wie, że najgorzej ogrzać stopy, dlatego przed wyjściem można zagrzać na kaloryferze skarpetki oraz obuwie – w związku z tym, że stopy działają jak termos, ciepło powinno się utrzymać przez jakiś czas.
Dodatkowo dla krążenia krwi – ważne jest odpowiednie nawilżenie ciała.

Aktywność fizyczna sposobem na rozgrzanie się

Mimo tego, że najchętniej nie wychodzilibyśmy z domu, zachęcamy do tego. Dlaczego?
Bo sport to zdrowie! Odpowiednia dawka ruchu uzbroi Cię w endorfiny, które sprawią że nawet szare dni staną się bardziej kolorowe. Co więcej – zamiast standardowo przybierać w zimie kilogramów – możesz je stracić! A co najważniejsze – nie będziesz narzekać na to, że Ci zimno!
Najprostszym sposobem są domowe ćwiczenia, które nawet wykonać można w łóżku. Jednak dodatkowa motywacja do wyjścia z domu jest wskazana. 🙂
Zapraszamy do Parku Trampolin JUMP MANIA w Nowym Sączu, gdzie zatracisz się w dobrej zabawie na tyle, że nie będziesz chcieć jej końca! Idealna rozrywka dla każdego, pozwoli na rozgrzanie ciała i dostarczenie mu nie tylko hormonów szczęścia, ale także zapomnianej podczas jesieni i zimy dawki aktywności fizycznej. Z nami rozgrzejesz nie tylko ciało ale i ducha!
Skacz w strefie profesjonalnej i amatorskiej, sprawdź się na torze przeszkód lub spróbuj skocznej koszykówki. Chcesz więcej? Na pewno się nie zawiedziesz :)!
Wpadajcie do JUMP MANII przez cały rok!