Nie wszystkie zajęcia – choć szkolne – muszą odbywać się w budynku szkolnym. Nudny język niemiecki czy trudna matematyka stanie się przyjemniejsza w oczekiwaniu na fantastyczny WF, biologię w praktyce czy interesującą Godzinę Wychowawczą. Gdzie zorganizować lekcje dla uczniów poza szkołą, łącząc przyjemne z pożytecznym?

Lekcja w terenie –nauki przyrodnicze

Zorganizowanie lekcji terenowej właściwie pasuje do większości szkolnych przedmiotów. Biologia, geografia czy nawet fizyka – każda z tych nauk znajdzie w otaczającej nas przyrodzie coś, co warto zademonstrować w praktyce.
Jednym z przykładów jest np. zorganizowanie zajęć na ścieżkach edukacyjnych, w rezerwatach przyrody czy parkach narodowych. Warto zainteresować uczniów tym, co mogą spotkać w najbliższej okolicy – w Nowym Sączu i sąsiedztwie jest to np. Ścieżka Przyrodniczo- Leśna „Rdziostów”, Enklawa Przyrodnicza „Bobrowisko” w Starym Sączu albo Terenowa dydaktyczna ścieżka „Las Falkowski”. Oczywiście zwykły spacer także może przynieść wiele korzyści – po pierwsze uczniowie nie będą kojarzyć danej lekcji wyłącznie z suchą teorią, przewietrzą się i zaznają o drobinę radości ucząc się czegoś w niestandardowej formie.

Lekcja historii – zabytki i miejsca z przeszłością

Praktycznie każde miasto, wieś – tak samo Nowy Sącz cieszy się bogatą przeszłością. Historia jako lekcja kojarzy się przede wszystkim z zapamiętywaniem dat oraz przypisanych do nich wydarzeń. Zajęcia w terenie mogą stać się dodatkowym bodźcem, dzięki któremu uczniowie zainteresują się tą nauką oraz samą przeszłością swoich okolic.
W Nowym Sączu można wybrać się do Miasteczka Galicyjskiego, które jest wiernym odtworzeniem małej prowincji z czasów zaborów, do Skansenu, muzeum, ale także do Synagogi oraz długowiecznych kościołów, które najczęściej stanowią świadectwo minionych lat. Przekazując podopiecznym dzieje danych miejsc w interesujący sposób, nauczyciel zyska nie tylko z powodu „wyjściowej lekcji”, ale dzięki samemu pomysłowi i chęci urozmaicenia zwyczajnych zajęć. Ponadto praktyka pozwoli unaocznić każdemu omawianą daną epokę, wydarzenia, co pozwoli na łatwiejsze zapamiętanie niezbędnych informacji.

Lekcja WF-u –sport i rozrywka

Zajęcia Wychowania Fizycznego to często ulubiony szkolny przedmiot. Jest tak dlatego że młodzież uważa tę lekcję za stosunkowo „luźną”, pozwala na rozwijanie pasji i rozrywki – takie jak gry zespołowe oraz odbywa się w niestandardowych, w porównaniu do innych lekcji, warunkach.  
Aby zrobić uczniom niespodziankę, czasem fajnie jest zorganizować coś jeszcze mniej typowego. Im więcej godzin WF-u pod rząd, tym więcej możliwości!
Na sportowo: wybierzcie się na basen lub lodowisko, gdzie młodzież spożytkuje swoją energię, zazna aktywności fizycznej świetnie się przy tym bawiąc.
Kolejną propozycją jest laserowy paintball – kilkadziesiąt minut w półmrocznych labiryntach sprawi, że pot będzie lał się strumieniami a uśmiech nie zejdzie z ust.
Naszą propozycją jest także lekcja WF-u w Parku Trampolin Jump Mania! Wspaniała zabawa na trampolinach: profesjonalnych i w strefie rekreacyjnej oraz na torach przeszkód, gwarantuje fantastyczną, aktywną rozrywkę! Nasz park rozrywki w Nowym Sączu umożliwia także przeprowadzenie zajęć, gier zespołowych oraz zabaw z elementami rywalizacji.
Zachęcamy do wybrania naszego obiektu na wyjątkową lekcję, którą podopieczni zapamiętają na długo.
Ponadto grupowe wejście jest tańsze! Za min. 15 osób zapłacicie nie 25 zł a 20 zł za osobę!
Zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji!
Telefon: 500 29 27 27
Mail: kontakt@jumpmania.pl