Niejednokrotnie pewnie zdarzyło się tak, że nudząc się w domu zastanawialiście się nad tym, jak ciekawie spędzić wolny czas. Otóż chcieć to móc! Jest wiele możliwości na relaksacyjną formę wypoczynku, która sprawi że szybko zapomnisz o nudzie! Co więcej, może Ci się spodobać na tyle, że częściej znajdziesz chwilę na rekreacyjne odprężenie.

Czym jest rozrywka

Słownikowa definicja rozrywki mówi iż jest to „działalność mająca na celu dostarczenie przyjemności poprzez relaks”. Może być to zarówno relaks bierny – czytanie, oglądanie, spanie, jak i czynny – wycieczka, granie w gry np. zespołowe, itp. Dodatkowo zapewne każdy ma także swoje ulubione sposoby na to jak przyjemnie odpoczywać. Czas wolny może być wykorzystywany na wiele sposobów i o ile ktoś posiada pasję, której poświęca każdą wolną chwilę i która go odpręża, to ktoś kto jeszcze nie znalazł ukochanego zajęcia może mieć problem z cieszeniem się z dnia bez obowiązków.
Kino, widowisko sportowe, teatr, impreza – to chyba pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o rozrywce.
My jednak chcielibyśmy zaproponować rozrywkę na sportowo – czyli rekreację. Ta forma wypoczynku nie tylko pozwoli Wam się odprężyć, ale także korzystnie wpłynie na zdrowie, kondycję czy poprawę sylwetki.

Rekreacja na sportowo

Rekreacja to specyficzna forma łącząca w sobie sport i rozrywkę. Dla niektórych może brzmieć to jak oksymoron – jak można relaksować się podczas sportu? Przecież sport to wysiłek fizyczny, no chyba że mówimy o oglądaniu sportu J (swoją drogą to też ciekawy pomysł na nudę, szczególnie jeśli można oglądać i cieszyć się emocjami na żywo).
Ale nie o to chodzi. Uwierzcie – aktywność fizyczna uwalnia endorfiny, które odpowiedzialne są za odczuwanie szczęścia, tak więc sport sam w sobie jest rozrywką dającą pobudzającą radość.
Mówiąc o rekreacji nie mamy na myśli katorżniczych treningów czy maratonów, a o lekkiej formie aktywnego wypoczynku, która pozwoli nam na relaks poza obowiązkami.
Pewne sportowe dyscypliny zaliczane są do tej formy czynnego wypoczynku zwanej sportem rekreacyjnym. Zachowują one cechy współzawodnictwa jako elementu motywującego, stanowiąc wyłącznie aktywne odprężenie. Do tego typu sportu zalicza się m.in. pływanie (np. nurkowanie), gimnastykę, sporty indywidualne i zespołowe, sporty zimowe, jazdę konną, taniec, aerobik, itp..
Skoro wspomniana została gimnastyka, to także akrobatyka – i tak jak pisaliśmy w poprzednim poście – najlepiej trenować ją u nas – w Jump Manii. Jednak Park trampolin w Nowym Sączu oprócz profesjonalnej strefy, posiada także dużą strefę rekreacyjną, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Rozrywka i rekreacja w JUMP MANII

Strefa rozrywki dedykowana jest dla osób w każdym wieku. Obejmuje ona wiele stanowisk, na których czekają różne zadania. Wśród nich m.in.:
Strefa gladiatorów, gdzie na wąskiej ścieżce nad dołem z gąbkami, dwie osoby stoczyć mogą ekscytujący pojedynek,
Strefa ninja, która stanie się sprawdzianem kondycji i wytrzymałości. Tutaj poćwiczysz na linach, na huśtawkach, kółkach gimnastycznych i innych elementach wspinaczkowych – jeśli znajdziesz w sobie odpowiedniego ducha walki. Wszystkie przeszkody także umieszczone nad basenem z gąbkami, więc jeśli w trakcie wykonywania ćwiczenia wspomniany duch walki Cię opuści – nie martw się, będzie bezpiecznie 😉
Strefa dodge-ball – idealna do zespołowej gry w zbijaka – kilka trampolin różnorako ułożonych zagrodzone siatką
Strefa wsadów do kosza, miejsce gdzie nawet przeciętny koszykarz może poczuć się jak Michael Jordan,
– krótkie fasttrucki do nauki podstaw gimnastyki
strefa z dołem z gąbkami – ulubiona rozrywka najmłodszych = najodważniejszych. Kto bez lęku skoczyłby z samej góry?

Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu na rekreacji na sportowo w Parku Trampolin Jump Mania w Nowym Sączu! Doznajcie nowego wymiaru rozrywki i poznajcie idealny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu!