Uprawianiu sportu towarzyszy wiele emocji. Zarówno ci, którzy regularnie praktykują aktywność fizyczną jak i ci, którzy jeszcze jej nie spróbowali – mają swoje zdanie na ten temat. Jakie znaczenie dla samopoczucia ma uprawianie sportu? Czy sport jest dobrym sposobem na poprawę formy fizycznej ale także psychicznej? Zapraszamy do lektury naszego bloga, szczególnie teraz, kiedy w porze jesienno-zimowej spotkać się można z tendencją do chandry lub depresji.

Aktywność fizyczna poprawia humor

Zdrowie definiowane jest jako brak choroby, a także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia).
Rozliczne badania naukowców z całego świata jednoznacznie wskazują na to, że uprawianie sportu wywiera pozytywny wpływ na psychikę, co za tym idzie – na samopoczucie. Wysiłek fizyczny jest jedną z najlepszych metod wspomagającą radzenie sobie ze stresem, zmęczeniem psychicznym, niezadowalającym funkcjonowanie umysłu, zmniejsza niepokój, a także poprawia jakość snu. 
Sport pozwala na uwolnienie sporej ilości endorfin, czyli molekuł wydzielanych przez przysadkę mózgową i podwzgórze, nazywanych hormonami szczęścia (naturalną morfiną). Dzięki rozprzestrzenianiu się ich do ośrodkowego układu nerwowego, tkanek i do krwi, sportowcy odczuwają długo utrzymującą się euforię, poczucie mocy, błogości, uniesienia.

Aktywność fizyczna w terapii ruchem

Choreoterapia (terapia ruchem/tańcem), to jedna z metod odkrywania własnych możliwości i poznawania siebie. Pomaga ona  wyrażać uczucia, nabrać pewności siebie, ułatwia kontakty międzyludzkie oraz pozwala się odprężyć i zrelaksować. Polega ona na naturalnej ekspresji i improwizacji ruchowej – indywidualnej lub w grupie. Mały krok aktywności, który także ukazuje jakie działanie mają endorfiny, wzbudza radość, pozwalając na nowe odkrycia siebie.
Choreoterapia jest formą terapii wykorzystującej wpływ endorfin na samopoczucie człowieka.

Park trampolin miejsce radosnej aktywności fizycznej

Park Trampolin JUMP MANIA w Nowym Sączu to miejsce, gdzie możesz dać upust ekspresji i improwizacji ruchów swojego ciała. Trampoliny profesjonalne i amatorskie, tory przeszkód oraz inne ciekawe elementy pozwolą Ci na swobodne wyrażenie siebie.
Ponadto w JUMP MANII spotkasz wiele pozytywnych, ciekawych osób, których towarzystwo na pewno poprawi Ci humor.
Nie daj się złemu nastrojowi i oddaj się aktywności fizycznej, która dostarczając endorfin przekona Cię do tego że życie jest piękne, a Ty możesz wszystko. Chcieć to móc!
A w terminie 2.06 – 08.12.2019 r jeszcze więcej szczęścia w JUMP MANII – możliwość poskakania na trampolinach ze św. Mikołajem! Zapraszamy przez cały dzień – więcej informacji na Facebooku!

Zapraszamy:

PARK TRAMPOLIN JUMP MANIA
ul. Zielona 27
33-300 Nowy Sącz
500 29 27 27
kontakt@jumpmania.pl

49°36’05.7″N 20°41’29.9E