Rozgrzewka, ćwiczenie z piłkami, rozgrywka, dzwonek. Lekcja WF-u w szkole, wcale nie musi wyglądać zawsze tak schematycznie. Istnieje wiele alternatyw na to, aby w oryginalny sposób zadbać o kondycję młodszego pokolenia. Kiedy podstawy programowe są już wypełnione, a oceny wystawione – najwyższy czas na naukę przez zabawę!

Niestandardowa lekcja WF-u

Aby nie popaść w rutynę i aby WF wciąż pozostał najbardziej lubianym szkolnym przedmiotem, w programie lekcji warto wprowadzić pewne urozmaicenia. Kreatywne ćwiczenia, nowe gry a czasem wyjście poza szkolne mury – uatrakcyjnią każde zajęcia, odcinając się od zagrażającej monotonii.  Szczególnie teraz, kiedy młode pokolenie coraz częściej charakteryzuje lenistwo i brak sportowych pasji, ważne jest aby zachęcić uczniów do czynnego brania udziału w ćwiczeniach i nie zrażać ich do uprawiania aktywności fizycznej.
W Internecie można znaleźć wiele ciekawych inspiracji, jednak ważna jest selekcja pomysłów, aby plan lekcji odpowiednio dostosować do każdej grupy.

WF poza szkołą w Nowym Sączu

Jest wiele miejsc w Nowym Sączu, gdzie wraz z grupą dzieci i młodzieży można wybrać się na niestandardową lekcję Wychowania Fizycznego. Za pewnie każda klasa ucieszyłaby się z wyjścia na basen, ściankę wspinaczkową czy zimą – na lodowisko.
Co jednak może być jeszcze bardziej atrakcyjną propozycją? Obstawiamy: laserowy paintball i Park Trampolin! Są to miejsca które angażują nie tylko sportowo, ale także rozrywkowo, dlatego warto od czasu do czasu zaoferować dzieciakom w nagrodę taką lekcję.

Park Trampolin w Nowym Sączu

Znajdujący się przy ul. Zielonej w Nowym Sączu, Park Trampolin – JUMP MANIA zaprasza na niecodzienną lekcję WF-u! 50 trampolin różnych typów i rozmiarów dają szerokie możliwości wykorzystania. Ścieżki trampolinowe, plansze gimnastyczne, najdłuższy fasttrack w Polsce zakończony miękkim zeskokiem oraz 3 olimpijskie trampoliny z których można latać do ogromnego dołu z gąbkami, pozwalają na zorganizowanie różnorodnych scenariuszów zajęć.
Koniec roku szkolnego to idealny moment na tego typu wypad ze swoimi szkolnymi podopiecznymi. Być może obudzisz w nich nową pasję do sportowego skakania? Nie wiadomo, pewne jest jednak, że będą Ci wdzięczni za taki element rozrywki na Twojej lekcji WF-u.
– Zyskaj sympatię i szacunek swoich uczniów, wejście grupowe (min. 15 osób) to tylko 20zł/h/os!

JUMP MANIA Park trampolin
tel: +48 500 29 27 27
email: kontakt@jumpmania.pl
Adres:
ul. Zielona 27
Nowy Sącz

dav