Wakacje to czas urlopu i odpoczynku, czyli  innymi słowy – chwila wytchnienia i wolnego czasu. Nie zawsze uda nam się wyjechać, ale to nic. Nowy Sącz daje wiele możliwości na udany wypoczynek, zarówno dla tych, którzy nie lubią siedzieć w jednym miejscu, jak i dla tych, którzy wolą spokojny relaks w domowym zaciszu.

Nowy Sącz

Urlop – aktywne spędzanie czasu

 Istnieje wiele możliwości spędzania wolnego czasu – od leniuchowania na kanapie przed telewizorem, po wypad na wymagającą trasę rowerową. Każda opcja jest dobra, kiedy nic nie musimy i możemy robić to na co mamy ochotę 🙂
My preferujemy aktywny wypoczynek, który oprócz naładowania baterii, daje poczucie spełnienia i radości. Podrzucamy Wam więc kilka pomysłów na kreatywny angażujący wypoczynek. Jak to mówią – sport to zdrowie!

1. Jazda na rowerze/deskorolce/hulajnodze/rolkach, itd…
Jeśli nie jesteś wprawionym cyklistą, warto wybrać się choć na niezbyt wymagającą ścieżkę. Warto korzystać z tych wyznaczonych tras, które są znacznie bezpieczniejsze niż pobocza ulic. Bardziej zaprawieni sportowcy, mogą spróbować sił na górskich ścieżkach dających nieco większy wycisk.

2. Spacer/bieganie/Nordic Walking
Każda z tych form aktywności, tak samo jak powyższe, wykonywana jest na świeżym powietrzu, co już jest plusem. Dodatkowo można wykonywać ją w towarzystwie znajomego, rodziny czy czworonoga. Piesze wycieczki dają możliwość zwiedzania wraz z poprawianiem kondycji!

3. Basen/strzeżone kąpielisko
Idealny nie tylko na naukę pływania. Basen, szczególnie odkryty to zbawienne miejsce w upalne dni. Pływanie zapewnia intensywne spalanie kalorii bez nadmiernego obciążania stawów, a do tego może przyczynić się do złapania iście tropikalnej opalenizny, jednego z symbolu udanych wakacji.


4. Park Trampolin
Alternatywa dla tych, którzy lubią aktywne spędzanie wolnego czasu, ale niekoniecznie na zewnątrz. Kiedy słońce mocno daje się we znaki, można w klimatyzowanym pomieszczeniu poćwiczyć salta lub skoki do basenu pełnego miękkich i suchych gąbek.

5. Gry zespołowe lub w parach
Zorganizuj znajomych, wynajmij boisko i stwórzcie dream team na mistrzowskim poziomie grając w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę. Możesz też wybrać się na kort tenisowy lub na squash’a – sportowy wycisk w duchu rywalizacji motywuje najbardziej J
6. Siłownia pod chmurką
Ta aktywność fizyczna dedykowana jest nie tylko dla tych, którzy traktują siłownię jak drugi dom. Ćwiczenia na świeżym powietrzu to świetny sposób na relaks, przekonaj się!

Sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu jest naprawdę wiele. Nie wspomnieliśmy jeszcze o tańcu, ściance wspinaczkowej, kajakach, itp. Dzięki tak różnorodnym możliwościom, na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Wolny czas w Nowym Sączu

Czy powyższe opcje są do spełnienia w Nowym Sączu? Ależ oczywiście!
W naszym mieście wyznaczonych jest wiele ścieżek rowerowych, ale nie tylko. Dla amatorów i zawodowców nie-mechanicznych jeżdżących sprzętów sportowych idealnym miejscem jest także Miasteczko Rowerowe lub Pump-Track. Jeśli chodzi o ścieżki dla pieszych, polecamy udać się na obrzeża miasta, gdzie pięknieje panorama Nowego Sącza – np. widok z góry Majdan.
Korty, Orliki, czy przyszkolne boiska i siłownie – także są do Waszej dyspozycji – jedne trzeba rezerwować i płacić, a z innych skorzystacie bezpłatnie.
Jedynie basen może sprawić kłopot – jedyną opcją w tym temacie jest kryta pływalnia, jednak w sąsiednim Starym Sączu można wybrać się na kąpielisko, gdzie wynająć można także małe sprzęty pływackie.
No i oczywiście Park Trampolin w Nowym Sączu – Jump Mania zaprasza w swoje progi! W JUMP MANII o powierzchni 1600 m2 znajdziesz dwie strefy Profesjonalną oraz Rekreacyjną. 50 trampolin różnych rozmiarów w strefie rekreacyjnej i profesjonalna część dla gimnastyków i sportowców z planszą gimnastyczną i najdłuższym fasttrackiem w Polsce zadowoli każdego. Jest więc to doskonałe miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, dla amatorów i profesjonalistów.
Zapraszamy do Parku Trampolin w Nowym Sączu – JUMP MANIA, spędź aktywne wakacje z nami!
Możesz skorzystać też z profesjonalnych zajęć, organizujemy także półkolonie dla dzieci!
Nowy Sącz,
u. Zielona 27