Najlepszym sposobem na scalenie grupy, to wspólna dobra zabawa na neutralnym gruncie. Impreza integracyjna to nie tylko rozrywka, ale także działanie mające na celu nawiązanie dobrego kontaktu między współpracownikami. Dzięki temu ich praca może stać się jeszcze bardziej efektowna, dzięki pozytywnym relacjom.

Czy warto organizować imprezy integracyjne?

Praca to istotny element życia. To w miejscu pracy wśród współpracowników spędzamy większość czasu. W związku z tym, że nie mamy wpływu na dobór współpracowników, ważne jest by starać się kształtować pozytywne relacje. Dobra atmosfera wpływa na dobre wyniki w pracy, podobnie jak konflikty mogą przedłożyć się na zaangażowanie w powierzone zadania. Koleżeńskie relacje nie tylko motywują do codziennego pójścia do pracy, ale także objawiają się w większe chęci do pracy poszczególnych pracowników, co znów może wpłynąć na sukces całej firmy.
Dobre kontakty budują zaufanie, poprawiają komunikację, zachęcają do współpracy i poprawiają pewność siebie.
Podobnie zresztą jest w szkole – jeśli klasa nie jest zgrana, występują podziały, dzieci nie mają ani chęci ani motywacji by do niej uczęszczać.


Gdy przyjacielska atmosfera jest zauważalna, dzieci i młodzież aktywniej uczestniczą w zajęciach, spędzają czas w rówieśnikami, a nawet zawiązują pierwsze przyjaźnie – co jest ważne w kształtowaniu młodego charakteru.

Organizacja wyjazdu integracyjnego lub spotkania, nie zawsze wiąże się z dużymi przygotowaniami lub nakładami finansowymi. Warto się tego podjąć, gdyż pozytywne skutki zadowolą każdego.
Spotkanie na neutralnym gruncie to najlepsza opcja, gdyż nikt nie myśląc o pracy, daje się poznać z prywatnej strony. Ludzie zaczynają ze sobą rozmawiać czy to przy okazji siedzenia przy wspólnym stole czy podczas gry zespołowej, ustalając strategię. Dzięki temu poznaje się cechy współpracowników, o których nie miało się pojęcia.

Sposoby na organizację udanej integracji

Jeśli celem imprezy jest wzajemne zapoznanie się pracowników – szczególnie jeśli nie mieli jeszcze ze sobą do czynienia (tak jak np. powstanie nowej klasy w szkole), warto zastanowić się nad wypełnieniem wspólnego czasu atrakcyjnymi zabawami.
Niektórym czasem trudno jest zagadać do osoby siedzącej obok, wynika to z charakteru.

Aby nie potęgować stresu, a wręcz go zniwelować – należy dać grupie gotowe zadania, które tym razem będą miały związek przede wszystkim z rozrywką (a nie tak jak na co dzień – z pracą i obowiązkami).
Najprostszym sposobem jest wypad na grilla, rozgrywka piłkarskiego albo siatkarskiego meczu lub kibicowanie ulubionej drużynie. Nie ma jednak pewności, że każdy będzie zainteresowany daną dyscypliną.
Najbardziej złożony i najciekawszy, ale też wymagający sporych nakładów finansowych jest wyjazd integracyjny. Wieczorna impreza przy drinku, tańce lub zorganizowane warsztaty łącznie ze spędzeniem nocy i wspólnym śniadaniem może okazać się strzałem w dziesiątkę! W tym przypadku jednak może być trudno zebrać całą grupę – w zależności od jej wielkości – aby każdemu odpowiadał termin. No i właśnie – finanse.
Uwierzcie lub nie – na miejscu i przy niedużym nakładzie finansowym, świetnie można zorganizować wspólny czas.

Impreza integracyjna w Nowym Sączu – spotkanie pracownicze

W zależności od wielkości miasta i oferowanych przez niego atrakcji, znaleźć można różne pomysły na przyjęcie integracyjne. Jeśli chodzi o Nowy Sącz i jego bliskie okolice, najwięcej ofert skupia się wokół tych uzależnionych od pogody. Nikt chyba nie ma wątpliwości że wyjazd na kulig z pochodniami i pieczenie kiełbasek lub sportowa rywalizacja na otwartym obiekcie rekreacyjnym to świetne miejsca dla każdej grupy wiekowej.
Warto nadmienić iż impreza integracyjna nie musi być typową „imprezą” z masą jedzenia i picia, ale sposobem spędzenia wolnego czasu, który pomoże odnaleźć współpracownikom wspólny język.
Aby zaproponować atrakcyjną formę spotkania pracowniczego o każdej porze roku, bez względu na pogodę, należy szukać miejsca zamkniętego. Zakładając że restauracja odpada, zostaje wieczorna impreza lub klasycznie: kręgle i bilard. Idąc jednak w kierunku bardziej sportowym polecamy laserowego paintbala, ściankę wspinaczkową, wynajęcie hali sportowej lub… Park Trampolin w Nowym Sączu!

Integracja w JUMP MANII

Wbrew pozorom nie jest to rozrywka tylko dla najmłodszych. Oprócz tego, że na naszych trampolinach ćwiczą profesjonaliści w każdym wieku, odwiedzają nas także mężczyźni i kobiety w różnym przedziale wiekowym.
Park Trampolin Jump Mania to jedyny taki park rozrywki w Nowym Sączu.
Pozwól nam zorganizować atrakcje dla Twojej firmy/klasy, a na pewno nie pożałujesz!
Oferujemy oczywiście miejsce na przygotowanie poczęstunku, które będzie częściowo lub całkowicie wyłączone z użytku dla pozostałych klientów. Ustal z nami czy chcesz zarezerwować halę na wyłączność oraz jaki poczęstunek mamy dla Was przygotować!

Przypominamy – Jump Mania to Park Trampolin o powierzchni ok. 1600 m kwadratowych, który obejmuje strefę profesjonalną i rekreacyjną z torem przeszkód, planszę do skakania, basen z gąbkami itp. Nasi instruktorzy przygotują dla Was indywidualny plan zajęć oraz gier, które pozwolą Wam się zjednoczyć i poznać z innej strony niż na co dzień.
Szybko się przekonacie, że Park Trampolin to idealna rozrywka dla każdego!

Zapraszamy do kontaktu:
500 29 27 27
kontakt@jumpmania.pl