Zbliżają się mikołajki i święta, najwyższa pora więc pomyśleć o wyjątkowych prezentach dla najbliższych. Dla jednych jest to zmora i utrapienie – co wybrać aby prezent był trafiony? A dla innych – możliwość do wykazania się i pretekst do zakupowego szału. Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie: co podarować, aby prezent był niezapomniany?

Tradycja świątecznych prezentów

Tradycja dawania prezentów z okazji świąt Bożego Narodzenia sięga XVIII wieku, początkowo dotyczył arystokratów, później mieszczan, a jako zwyczaj przyjął się dopiero w drugiej połowie XX wieku.
Z czasem dawanie prezentów podczas uroczystej wigilijnej kolacji zostało nazwane „Gwiazdką”, co nawiązuje do wręczania prezentów dopiero w momencie pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki, symbolizującej Gwiazdę Betlejemską. Nic więc dziwnego, że to najmłodsi najczęściej wypatrują owej gwiazdki,  z niecierpliwością czekając na prezenty.

Jak zrobić udany prezent?

Świąteczny klimat oprócz ze śniegiem i magiczną rodzinną atmosferą podczas kolacji wigilijnej, kojarzy się właśnie z prezentami. Dzieci kochają ten czas, a dorośli – o ile lubią dostawać prezenty i cieszą się z tej perspektywy świąt, często muszą stanąć także po drugiej stronie i być – kupującym. Aby sprawianie komuś przyjemności nie stało się smutną koniecznością, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pozwolą nam wybrać odpowiedni podarunek dla bliskiej osoby.

  1. Dla kogo kupujemy prezent?
  2. Co ta osoba lubi?
  3. Prezent praktyczny (np. sprzęt domowy) czy personalny?
  4. Przeznaczona kwota

Takie zestawienie ułatwi wybór prezentu, zawężając wyborowe kręgi. Mając na oku kilka propozycji, na pewno uda się je ograniczyć i trafić w dziesiątkę! Pamiętajmy by do wyboru prezentu nie podchodzić zadaniowo, a z przyjemnością, mając na celu zadowolenie obdarowanej osoby.

Emocje jako świąteczny prezent

Coraz częściej trudno jest wybierać prezent z rzeczy materialnych, gdyż wydaje nam się że ludzie „mają wszystko”, 

dlatego bardzo popularnym trendem jest obdarowywanie w emocje. Co to oznacza? 
Zamiast praktycznego miksera czy kolejnych słuchawek można podarować voucher na skok ze spadochronem albo bilet do teatru.
Realizacja marzeń w postaci niezapomnianych atrakcji dostarcza wrażeń i sprawia, że prezent będzie nie tylko wyjątkowy ale i niezapomniany. Wyzwalane emocje są bowiem silnym nośnikiem pamięci i to one sprawiają, że prezenty w formie przeżyć pozostaną w pięknych wspomnieniach na długie lata.

Voucher na prezent w formie atrakcji

Zachęcamy do obdarowywania bliskich niezapomnianymi przeżyciami. Jakie prezenty możemy do tego zaliczyć? Voucher na przejazd drogim, sportowym samochodem, lot balonem, bilet do parku rozrywki albo wejściówkę do teatru czy opery. Jednak to nie jedyna opcja. Dla pasjonatów trafionym prezentem będzie kurs gotowania, fotografii, makijażu lub karnet na siłownię!
My zapraszamy do JUMP MANII – Parku trampolin w Nowym Sączu, który także dostarczy niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom jak i dorosłym. Uśmiech i dobry humor  gwarantowane, szczególnie jeśli czas na naszych trampolinach spędzicie rodzinnie.
U nas także zakupić można vouchery prezentowe, które idealnie sprawdzą się jako gwiazdowy prezent lub  dodatek do prezentu!

Zapraszamy do kontaktu!

ul. Zielona 27
Nowy Sącz