Marzenie o byciu sławnym piłkarzem dotyczy pewnie większości chłopców. Nie każdy jednak ma możliwość na jego spełnienie, co nie oznacza, że brak prognozy na sukces musi oznaczać rezygnację z tego co się lubi. A może mimo tego, że nie jesteś już dzieckiem, nadal myślisz o kontynuowaniu lub rozpoczęciu sportowej pasji? Niczym się nie zrażaj, do dzieła!

Zajęcia sportowe dla dorosłych

Być może wielu z Was boryka się z niespełnionymi pragnieniami sportowymi z dzieciństwa. Brak czasu lub niechęć rodziców nie pozwoliła na rozwinięcie skrzydeł w jakiejś dziedzinie sportowej? To nic, jak to mówią – nigdy nie jest za późno!
Mylną opinią jest, iż na zajęcia sportowe powinno zapisywać się wyłącznie dzieci. Właśnie takie podejście stanowi kolejne ograniczenia, które tym razem – sami sobie stawiamy. Jeśli tylko masz czas i zapał do ćwiczeń, nie zważaj na nic i spełniaj marzenia! Choć może nie łatwo Ci będzie stać się sportowcem osiągającym międzynarodowe sukcesy, to wobec miłości do danego sportu – to żaden problem 🙂 Co więcej – wiadomo, że dyscyplina w ćwiczeniach jest bardzo ważna, jednak nie mając na uwadze medali i pucharów, a chęć poprawy własnej kondycji, zdrowia oraz oddaniu się nowemu zainteresowaniu – będziesz mógł korzystać z pełni przyjemności sportu i rekreacji.
Piłka nożna, siatkówka, sztuki walki, pływanie, wspinaczka czy zimą: jazda na nartach – na pewno w swoim mieście lub w najbliższej okolicy znajdziesz grupę, która przyjmie Cię z otwartymi ramionami.
Szczególnie, że w poszukiwaniu zajęć dla siebie możesz wziąć pod uwagę zarówno te profesjonalne – z trenerem jak i amatorskie. Wszystko zależy od tego, jaki jest Twój cel.

Sport dla dorosłych: poziom profesjonalny

Wybierając zajęcia sportowe, które będą odbywały się pod okiem trenera, nastawiasz się na nabycie pewnych umiejętności bądź osiągnięcie konkretnego celu (np. rzeźba ciała). Możesz zdecydować się na lekcje indywidualne bądź grupowe. Twoje postępy będą na bieżąco monitorowane, a w razie problemów profesjonalista na pewno chętnie posłuży radą. Gdzie szukać takich zajęć?
Najlepiej na siłowni: oprócz samodzielnej pracy z urządzeniami, w wielu miejscach skorzystać możesz z zorganizowanych zajęć cyklicznych: fitness, crossfit, pilates, zumba, joga, itp. Dodatkowo skorzystać możesz z usług trenera personalnego, który w odpowiedzi na wyznaczone cele, ustali program ćwiczeń zgodny z Twoimi wymaganiami.

Szukając innych zajęć indywidualnych, możesz spróbować swoich sił w pływaniu. Jest to bardzo ważna umiejętność, która jest zmorą wielu dorosłych. Pływanie nawet dla przyjemności wymaga wielkiego zaangażowania całego ciała, płuc, więc będzie także korzystne dla mięśni i wydajności płuc.
Kolejną możliwością jest także zapisanie się do lokalnego klubu sportowego – przy szkołach, uczelniach, halach gimnastycznych organizowane są różnego rodzaju grupy, których łączy miłość do danego sportu. Jeśli zasłużysz – możesz stać się członkiem amatorskiej drużyny siatkarskiej lub np. piłkarzem lokalnej ligi!

Sport dla dorosłych: rekreacja

Szybkie zmęczenie się podczas wychodzenia po schodach dało Ci do myślenia, że należy zacząć pracować nad kondycją, ale obawiasz się profesjonalnych zajęć? Okej! Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu, więc należy o nie odpowiednio dbać. Dobrze że chcesz, bo chcieć to móc!
Jeśli Twoją motywacją do wyjścia z domu jest chęć poprawienia kondycji lub możliwość spotkania ze znajomymi – polecamy wybrać rekreacyjną formę zajęć sportowych. Zbierz ekipę, wynajmijcie Orlika lub salę gimnastyczną raz lub dwa razy w tygodniu i ciesząc się dobrą zabawą dyscyplinujcie się nawzajem w dążeniu do poprawy wydajności organizmu! Wspólne zajęcia na basenie, albo wybranie się we dwójkę na ściankę wspinaczkową także może obudzić w Was nową miłość do danej dyscypliny.
A jeśli czujesz, że „typowe” sporty nie są dla Ciebie, polecamy coś mniej konwencjonalnego – PARK TRAMPOLIN!

Sam czy z ekipą, raz w tygodniu czy kilka razy (uwierz, spodoba Ci się na tyle, że będziesz chciał przychodzić częściej niż zaplanowałeś) 🙂 – w parku trampolin poprawisz swoją formę, nie tylko w kwestii oddechowej, ale także m.in. mięśniowej. Dobra zabawa na wielu trampolinach i torach przeszkód sprawia, że czas szybko leci, a Ty nawet nie zdążysz pomyśleć o zmęczeniu! Endorfiny dodadzą Ci werwy i pokochasz ten sport, który przez zabawę pozwoli Ci osiągnąć upragnione skutki.
Zapraszamy do JUMP MANII na trampoliny w Nowym Sączu!
Pamiętajcie, że aby dopatrzyć się efektów, bardzo ważna jest systematyczność – jedna czy dwie godziny wzmożonego wysiłku nie pomogą.
Ćwiczcie z głową i sercem, a na pewno będziecie z siebie dumni!

ul. Zielona 27
33-300 Nowy Sącz
500 29 27 27
kontakt@jumpmania.pl