Wielu sportowym laikom wydaje się, że podjęcie treningu to ciężka i niezbyt przyjemna praca. Nic bardziej mylnego – aktywność fizyczna także może być przyjemnością! Nawet wtedy kiedy walczysz z kilkoma kilogramami i trudno jest Ci się „wziąć za siebie”.
Znajdź taki sport, który da Ci nie tylko upragniony efekt, ale także przyjemność! To nie prawda że jedynie bieganie czy ostry wycisk na siłowni pozwoli uzyskać wymarzoną wagę – systematyczność i odrobina samozaparcia, a przekonasz się, że możesz przenosić góry!

Trampoliny dla dzieci i dorosłych – wpływ na zdrowie

Wydawać się może, że trampolina to zabawka dla dzieci. Owszem, dziecięca energia może być świetnie spożytkowana w Parku Trampolin w Nowym Sączu, jednak to nie jedyna korzyść dla najmłodszych płynąca z tego typu aktywności. W dzisiejszych czasach trudno zachęcić młodych ludzi do sportowych pasji, dlatego warto przekonać ich do dziedziny, która zapewni im nie tylko odpowiednią dawkę ruchu, ale także zabawę.
Skakanie na trampolinach to jednak nie tylko zajęcie dla dzieci. Również osoby dorosłe, szukające sposobu na rekreacyjne ćwiczenia powinny spróbować swoich sił w mniej lub bardziej sportowych podskokach. Regularne ćwiczenia będą wpływać korzystnie nie tylko z powodu nastroju dziecięcej radości, ale także dla kondycji, samopoczucia i sylwetki!

Aktywność fizyczna w Parku Trampolin

W dążeniu do uzyskania wymarzonej wagi, warto udać się do Parku Trampolin nie tylko w celu dobrej zabawy i rozładowania napięcia. Skakanie na trampolinach doskonale wpływa nie tylko na ciało, ale także na umysł. Podczas takiej aktywności fizycznej spojrzysz na swój wymarzony cel nie jak na wyzwanie, ale jako motywację.
Skacząc, pobudzamy do działania wiele mięśni, nawet tych znajdujących się głęboko. Nie oddziałujemy tym samym niekorzystnie na stawy tak jak podczas biegania po twardej nawierzchni – trampolina zwiększa amortyzację i minimalizuje  wstrząsy i drgania, powodujące obciążenia. Wbrew pozorom taki trening nie angażuje wyłącznie mięśni nóg, ale także brzucha, ramion oraz pleców.
Długotrwałe skakanie naturalnie wpływa także na poprawę kondycji, wzmocnienie mięśni oraz koordynację ruchową w obszarze równowagi. Dlatego też na trampolinach w Parku Trampolin Jump Mania trenują sportowcy i amatorzy, dla których są to ważne elementy: np. kolaże, łyżwiarze.

Endorfiny wydzielane podczas skakania, dodadzą dodatkowej siły i energii do dążenia do celu. A jeśli Twoim celem jest redukcja masy ciała – konieczne skorzystaj z trampoliny jako jednej z dziedzin aktywności fizycznej wpływającej korzystnie na zdrowie.

Wzmocnione mięśnie pozwolą Ci wymodelować sylwetkę, a spalanie tkanki tłuszczowej podczas wysiłku sprawi, że zmniejszy się Twoja waga i obwody!
Dodatkowo po każdym treningu poczujesz się znacznie lepiej nie tylko dzięki endorfinie, ale także przez wzgląd na odpowiednio dotleniony organizm, co zwiększa metabolizm.
Wierzysz nam już, że warto? 😉

Jump Mania zaprasza wszystkich: nasze drzwi są otwarte dla każdego, niezależnie od celu wizyty w Parku Trampolin!
Sprawdź naszą ofertę i ciesz się sportem w najlepszym wydaniu, do zobaczenia przy ul. Zielonej 27 w Nowym Sączu!