Zajęcia sportowe znacznie wpływają na rozwój każdego dziecka. Nie tylko w kontekście kondycji czy motoryki, ale kształtują także umysł. Dziecięcy sport to pasja, radość bycia w ciągłym ruchu, zabawa, a także nauka dyscypliny i umiejętności współpracy.

Odpowiedni sport dla dzieci


Wielu rodziców zastanawia się jakie zajęcia sportowe dla swoich dzieci wybrać. W zależności od wieku dziecka, otwierają się różne możliwości.
Początkowo najlepiej wybrać takie treningi ogólnorozwojowe, które poprzez zabawę mogą ukierunkować pociechę na konkretną dyscyplinę sportu. Aktywność fizyczna wśród rówieśników, pozwoli na naukę funkcjonowania w grupie oraz zapozna dziecko z obcowaniem zarówno z sukcesem jak i porażką. Najważniejsza w tych pierwszych sportach jest postawa trenera. To on może dostrzec w dziecku słabe i mocne strony, może pomóc odnaleźć mu pasję. I przede wszystkim – nie może zniechęcić początkującego sportowca.
Później, w wieku szkolnym dziecko jest w stanie bardziej określić to co lubi, dlatego wyboru konkretnych zajęć sportowych najlepiej dokonać w pierwszych latach szkoły podstawowej.

Na sport nigdy jednak nie jest za późno, więc jeśli Twój syn lub córka nie potrafią się zdecydować – pozwól im eksperymentować. Im więcej dyscyplin sportowych dziecko pozna – tym lepiej. Może sam/a zaobserwujesz, w czym Twoja pociecha odnajduje się najlepiej?

Jakie zajęcia sportowe wybrać?

W dzisiejszych czasach istnieje na prawdę wiele opcji i możliwości, z których mogą skorzystać najmłodsi. Od sportów zespołowych, gdzie główną rolę odgrywa piłka nożna i wszechobecne akademie piłkarskie, poprzez duety – np. taniec, aż po zajęcia indywidualne takie jak pływanie, lekkoatletyka, sporty walki, czy akrobatyka.

Nie każdy stworzony jest do sportów zespołowych, które oprócz integracji wymagają odpowiedzialności nie tylko za siebie. Piłka nożna, ręczna, siatkówka czy koszykówka to zajęcia sportowe, które rozwijają refleks, pozytywnie wpływają na koncentrację i ogólną sprawność fizyczną, a także uczą szacunku i zasad „fair play”.

Taniec towarzyski to forma sportu w duecie. W tym przypadku nie liczy się tylko kondycja fizyczna, ale także odpowiednie poczucie rytmu.
Taniec towarzyski uczy wrażliwości, pięknej postawy ciała, ale także partnerstwa oraz współpracy. Dzięki odpowiedniej umiejętności słuchania możliwe jest przewidywanie ruchów drugiej osoby i wspólne wychodzenie z opresji.

Jeśli chodzi o sporty indywidualne, zdawałoby się, że możliwości są nieograniczone. Dzieci w wieku szkolnym zapisać można na niemalże każde zajęcia – im wcześniej tym lepiej. Dlaczego?
Między 5-7 rokiem życia dziecko wykazuje się odpowiednią koordynacją i plastycznością, co skutkuje łatwiejszym wykorzystaniem ciała w ruchu. Ponadto jak to w procesie wychowania, pewne nawyki łatwiej kształtować na początku.

Indywidualne zajęcia sportowe w Nowym Sączu

Kiedy dziecko jest w stanie określić już swoją pasję, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie jest dziś problemem znalezienie odpowiednich zajęć sportowych dla najmłodszego pokolenia, gdyż oferta jest bardzo szeroka.
Sporty walki, pływanie, zajęcia lekkoatletyczne, balet, szermierka, kolarstwo, łyżwiarstwo czy narciarstwo, tenis a może łucznictwo? Każde z tych zajęć okażą się na prawdę ciekawe, jeśli samo dziecko będzie chciało w nich uczestniczyć.
Sądecczyzna obfituje w oferty nauki wszelkiego rodzaju dyscyplin – tak letnich jak i zimowych. Jedynie z windsurfingiem mógłby być problem 🙂
Szkółki pływackie, akademie piłkarskie i narciarskie oferują zajęcia dla dzieci i dla dorosłych. Podobnie Park Trampolin JUMP MANIA w Nowym Sączu, takie kieruje swoją ofertę nie tylko do osób łaknących rozrywki, ale i do najmłodszych, szukających lub kształtujących swoją pasję.

Akademia JUMP MANIA

Przy naszym parku trampolin działa profesjonalna Akademia JUMP MANIA, która także oferuje zajęcia sportowe!
akrobatyka, czyli rozrywkowe skakanie z nauką elementów akrobatycznych w strefie profesjonalnej
trampoliny – salta od podstaw na profesjonalnych olimpijskich trampolinach
screamo trickz – akrobatka, sztuki walki oraz taniec w jednym!
Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych, odpowiednio dostosowane do wieku i poziomu uczestników.
Pozwól dziecku na odkrycie miłości do sportu i zapisz je na zajęcia organizowane w naszym Parku Trampolin!
Opis i harmonogram zajęć:
https://www.jumpmania.pl/index.php?op=podstrony&id=5